مشکلات زندگي

مشکلات زندگي
استادي درشروع کلاس درس ، ليواني پراز آب به دست گرفت. آن را بالا گرفت که همه ببينند.بعد از شاگردان پرسيد: به نظر شما وزن اين ليوان چقدر است ؟ شاگردان جواب دادند 50 گرم استاد گفت : من هم بدون وزن کردن ، نمي دانم دقيقا“ وزنش چقدراست . اما سوال من اين است : اگر من اين ليوان آب را چند دقيقه همين طور نگه دارم ، چه اتفاقي خواهد افتاد ؟ شاگردان گفتند : هيچ اتفاقي نمي افتداستاد پرسيد خوب ، اگر يک ساعت همين طور نگه دارم ، چه اتفاقي مي افتد؟ يکي از شاگردان گفت : دست تان کم کم درد ميگيرد حق با توست . حالا اگر يک روز تمام آن را نگه دارم چه ؟ شاگرد ديگري جسارتا“ گفت : دست تان بي حس مي شود عضلات به شدت تحت فشار قرار ميگيرند و فلج مي شوند . و مطمئنا“ کارتان به بيمارستان خواهد کشيد و همه شاگردان خنديدنداستاد گفت : خيلي خوب است . ولي آيا در اين مدت وزن ليوان تغييرکرده است ؟ شاگردان جواب دادند : نه پس چه چيز باعث درد و فشار روي عضلات مي شود ؟ درعوض من چه بايد بکنم ؟شاگردان گيج شدند . يکي از آنها گفت : ليوان را زمين بگذاريداستاد گفت : دقيقا“ مشکلات زندگي هم مثل همين است اگر آنها را چند دقيقه در ذهن تان نگه داريد اشکالي ندارد . اگر مدت طولاني تري به آنها فکر کنيد ، به درد خواهند آمد اگر بيشتر از آن نگه شان داريد ، فلج تان مي کنند و ديگر قادر به انجام کاري نخواهيد بود .فکرکردن به مشکلات زندگي مهم است . اما مهم تر آن است که درپايان هر روز و پيش از خواب ، آنها را زمين بگذاريد به اين ترتيب تحت فشار قرار نمي گيرند هر روز صبح سرحال و قوي بيدار مي شويد و قادر خواهيد بود از عهده هرمسئله و چالشي که برايتان پيش مي آيد ، برآييددوست من ، يادت باشد که ليوان آب را همين امروز زمين بگذاري زندگي همين است
 
/ 14 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
zita

سلام.با ياد آوری اينکه من يک ميل به شما بدهکارم،بايد بگم که با شما در اين مورد موافقم،مشکلات را به افسوس خوردن نميشود از بين برد،بايد برايش راهی ممکن،هر چند که ايده آل نباشد،پيدا کرد و به زندگی ادامه داد.البته بد نيست که هميشه ليوان آب ۵۰ گرمی باشد که اگر سطلی چند کيلويی باشد،معادله ما هم به هم ميخورد.

yasaman

سلام حاج آقا با اين که داستان رو قبلا خونده بودم فکر ميکنم اين جور داستانها بايد دايم تکرار شن تا يادمون بمونه که بايد حمال بار مشکلات نبود...ممنون

مهدی(من و تو و خدا)

سلام ممنونم حاج آقا از جوابتون چرا ناراحت بشم ؟ برعکس کاملا با شما موافقم . اين وسط هم کت وشلواری ها مقصرن هم روحانی ها. اين برا همه اون بالا شده عادت که پشت همديگه قايم بشن . ميدونيد از چی واقعا متنفرم ؟ از اينکه کسی پشت اسم خدا و پيغمبر قايم بشه ... باورتون نميشه با دیدن چنین آدمایی چقدر احساس تنفر ميکنم . واقعا خوشحالم از اينکه هنوز افرادی مثل شما هستن که حرمت خدا و پيغمبر و حتی لباسی که تنشنونه ميدونن و نگه ميدارن .

ياسر

سلام دوست گرامی ..عيد شما مبارک .....نوشته بسيار جالب و آموزنده ای بود ... منم آپديتم ..ويژه ويژه ..سر بزنيد

مهدی(من و تو و خدا)

بازم سلام ميگم شما که اينقدر با حوصله و خوب هستيد و تا حالا به سوال های من جواب داديد ... خوب بقيه اش رو هم جواب بديد ديگه... ثواب داره...البته با عرض شرمندگی سوالم اینه حاج آقا ... چرا به پیامبر و آل او صلوات میفرستیم ؟ من هزارتا جواب براش شنیدم ولی قانع نشدم تاحالا.اصلا معنی این کار چیه؟ معنی خود صلوات چیه؟ چرا اینقدر مهمه که حتی تو نماز هم خدا خواسته این کار رو بکنیم؟ هر موقع که وقت داشتید اگه جواب بدید ممنون میشم (با عرض شرمندگی) موفق باشید

لوطی

۱ )همين طور است که می فرماييد کناه هم همين طوری انسان را از پا در می آورد ۲) به روز شدم جنگ نعمت بود امروز كه دوباره به عقب نگاه مي كنيم، مي بينيم ،‌ جنگي كه داريم با هزاران مهنت و سختي جنگي داريم با سالها خرابي و ويراني و دوره هايي عقب ماندگي . جنگي كه سرمايه هاي يك ملت را برد و جوانان ما را گرفت و خرابي هايي كه تا ساليان دراز نمي توان ابعاد مادي و معنوي آن را جبران كنيم و باز مي گوييم جنگ براي نعمت بود اين نعمت جنگ كجاست كه آن را نمي بينيم بگذار كمي دقيق تر نگاه كنم .

خبر چين

اداره کل .....استان قم و وزارت.......، در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزشی استان قم که در حضور مقامات این استان برگزار شده بود، از میمون برای سرگرم کردن مردم استفاده کرد... مسوولان استان و بعضی از تازه طلبه ها میمون مذکور را تشویق کردند... یکی از طلاب معترض گفت: در گذشته معمولا از حافظان فرآن، گروههای تواشیح، سخنرانی علما وحرکات ورزشی ورزشکاران استفاده می شد، در حالی که امشب برای نخستین بار از میمون استفاده کردند. محمد جعفری که برای اعتراض به وضع بد حجاب دختران، جلسه را ترک می کرد، گفت: « در آستانه ماه محرم، مردم را با بوزینه سرگرم می کنند و هیچ کسی هم اعتراض نمی کند، دست کم حرمت مراجع و علما را نگه می داشتند.» همچنین، محتاج، استاندار قم گفت: « برنامه آن شب، کار زشتی بود و من هم نپسندیدم، این چه کاری بود که بعد از چند سال بوزینه آوردند؟»

فاطيما.دبی

خيلی باحال بود.حيف که بعد از يکی دو روز يادمون ميره.

بي نشان بودن بهترست.

آي گفتي. خيلي راهگشا بود داستانت.خداخيرت بده.خلاص شدم ازفكروخيال.

بي نشان بودن بهترست.

جنگ نعمت بود يعني خون هزاران شهيدعزيز ريخته شد تا ميليون ها انسان به راه راست هدايت شوند و درخت اسلام خشك نشود.جنگ نعمت بود وهست چون خيلي ها قدرش رانميدانند برايشان قابل درك نيست اين نعمت. من خودم به واسطه شهدا هدايت شدم و ازتاريكي عصيان خارج شدم. بي انصافي نكنيد .