معلمان ايران در سال ۱۴۸۵درچنين روزی!

              وضعيت معلمان ايران  يک قرن بعد(۱۴۸۵)در چنين روزی چگونه است؟!

۱-طبق آخرين نظر سنجي ها که در خصوص طبقه بندي مشاغل صورت گرفته است شغل معلمي رتبه اول را  درجامعه کسب کرده است !وتقريبا ۹۹٪مردم آرزويشان اين است که هر طور شده روزي فرزندانشان شغل معلمي را انتخاب کنند!

۲-عده اي کثيري از کارکنان دولت در تجمع اعتراض آميزي در جلوي مجلس خواستار برابري حقوق خودشان با معلمان شدند!آنها با خشم مي گفتند: آيا اين عدالت است که حقوق معلم ها چندين برابر بيشتر از ساير کارکنان باشد ؟مگر خون معلم ها از خون سايرکارکنان رنگين تر است؟آخرپس کي؟ مسولان نظام هماهنگ را عملي مي کنند؟

۳-تمامي کارشناسان به خانواده ها اخطار داده اند که مدام زير گوش فرزندان خود نخوانيد که الا وبالله٬ بايددر آينده شغل معلمي را انتخاب کنند..روانشناسان معتقدند٬فرزندان بايدخودشان مسيرشغلي را براساس علاقه واستعداد انتخاب کنند!

۴-در اين هفته وزير آموزش وپرورش براي پاره اي از توضيحات در خصوص  حادثه غمباربه مجلس خوانده شد!مي گويند: در يکي از مناطق دور افتاده کشور مديريک مدرسه   از کادر ومعلم های خودتقدير بعمل آورده است!! نمايندگان معتقدند که اين مراسم ساليان درازي است که منسوخ شده است! ودر شان معلم نيست که از خودشان تقدير کنند !بلکه اين وظيفه ديگران است که از معلمان تقدير نمايند(حالا اگر  در قديم اين عمل مرسوم بوده بخاطر اين است که کسي به فکر معلمان نبوده ٬ وآنها مجبور مي شدند که از خودشان تقدير کنند )

۵-امروزه هر جا مي روي ٬ورد زبان فالگيرا ن براي مشتريان خود اين  شده است:«خانم تو خوشبختی آقا تو خوشبختی! چون مي بينم در آينده نزديک يک همسر ايده آل که شغلش معلمي است وارد زندگي تو خواهد شد!»

۶-وزارت جوانان طي يک تحقيقي اعلام کرد که يکي از علل بالا رفتن سن ازدواج در بين جوانان اين است که پسران ودختران تمايل دارند که همسر آينده وايده آل شان يک معلم باشد ٬لذا براي اينکه به همسر دلخواهشان برشندمنتظر مي مانند و لحظه شماري مي کنند که روزی آقا معلم يا خانم معلم در خانه بخت را به صدا در آورد!

۷-وزير آموزش وپرورش اعلام کرد ما حاضريم براي حل مشکل فدراسيون فوتبال در برگزاري ليگ فوتبال کشور زمين هاي فوتبال مدارس را در تمام کشوردر اختيار تيمهاي ليگ قرار دهيم!

۸-خوشبخانه ساليان درازی است که اعتراضات معلمان منسوخ شده است ٬فقط بمناسبت هفته معلم دانش آموزان محروم منطقه «قار پوز آبادسفلی !» به مسولان اعتراض کردند که چرا استخر مدرسه شان سر پوشيده نيست ؟ وچرامدتي است سيستم تهويه هواي آمفي تاتر وسالن غذاخوريشان خراب شده است؟

۹- امروزه به دليل اينکه پايگاه اجتماعي معلمان در سطح بالاي است ...   انتخاب اول دانشجويان رشته هاي دبيري است مخصوصا تيز هوشان به جاي فرار به خارج از کشور ترجيح مي دهند در همين ايران بمانند ودر اموزش پرورش خودمان خدمت کنند!کارشناسان خبره به  مسوولان هشدار  دادند که هجوم مغزها به آموزش وپرورش باعث خواهد شد که در جامعه شاهد رشد نامتوازني باشيم!..

۱۰-هسته گزينش بازهم شرائط ورود به آموزش وپرورش را سخت تر کرد:

-داشتن فوق دکترادر(  رشته مرتبط٬در علم روانشناسي٬

در فناور ي اطلاعات٬ در فناوري نانوم!)

-مسلط به چند زبان زنده دنيا

- گذراندن مراحل سخت تست پزشکي

(يادوري مي شود تست پزشکي ورو د به آموزش وپرورش همانند تست پزشکي خلبانان وفضانوردان خواهد بود!)

-دبيران ديني وقرآن بايد حافظ قرآن نهج البلاغه وصاحب تفسير باشند

 

/ 16 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
yasaman

خيلی بامزه بود من با اجاز لينکتونو گذاشتم..

مهاجر افغانی

سلام برادر عزيز. لطف كنيد سري به وبلاگ http://alkholafa.persianblog.ir بزنيد چرا وهابي ها به صورت حرفه اي در حال فعاليت در همه مناطق ايران هستند به حدي كه در بوشهر چندين خانواده شيعه را سني كرده اسند و در اهواز حدود 50 خانواده يك جا سني شده اند ولي شما ها در حوزه گرم و نرم خودتون نشسته ايد ؟ وبلاگ خلفا يك نمونه كوچكي است كه به صورت حرفه اي و مدارا گونه به منتقدين پاسخ مي دهد و در اصل مي توان گفت شبهه در دل آنها ايجاد مي كند و حرف هاي خودشون را با اسناد و منابع مي آورند اما كسي هم نيست با همان اسناد به آنها پاسخ دهد ظاهرا شما خوابيد وقتي ايران وهابي شد بيدار شدن سودي ندارد شما هم به شهات آنها با اسناد خودشان پاسخ دهید . وبلاگ پاسخ به شبهات وهابیت و سنی ها بزنید

حامد

سلام در مورد بی معرفتی معلما حرفی به ميون نياوردی البته بيشتر بی معرفتی خودت مد نظره ها

اقایی زاده

با عرض سلام و خسته نباشید جشنواره وبلاگ نویسان حوزوی از شما دوست عزیز دعوت به مشارکت مینماید لذا از شما دوست عزیز در خواست میشود در صورت تمایل با ارسال یک معرفی اجمالی از وبسایتتان (نام کاربر-- موضوع وبلاگ-- وتاریخ شروع به کار--میزان بازدید کننده --)و سایر اطلاعاتی که گامی در راستای معرفی وبسایت شما با شد در این جشنواره شرکت نمایید بدیهی است اطلاعیه این جشنواره در اخرین شماره نشریه حجره (27)امده است با احترام دبیر سرویس حوزه و رسانه نشریه حجره در صورت امکان اين خبر را به ساير طلاب وبلاگ نویس هم اطلاع دهید

محمد!

سلام ، من به شما ايميل زدم اما گويا ارسال نشد مشکلی وجود داره انگار ، خلاصه يک راهی برای تماس بگذاريد ، کار آورژانسی يه کم .. يا علي

yasaman

چرا آپديت نميکنی حاج آقا؟ وقت کردی يه سر به وبلاگ من بزن. سوالی دارم که شايد جواب مناسبی براش داشته باشيد. ممنون.

احسانی

سلام و خسته نباشی . اميد وارم موفق باشی . و اگر وقت کردی به ما هم سری بزنيد.

زيتا

سلام.عجب!يادم باشه ۱۰۰ سال ديگر برم أموزگار بشم.اگرچه فکر ميکنم آنوقت همين کامپيوتر جای آموزگاران را بگيرد.

محمد امين

يعنی ميشه؟ اگه يک صدم اين نوشته ها واقعی بشه چی ميشه ها !!!